Bu veritabanı dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynaklarından biridir. UpToDate, sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüze sahip bir veri tabanıdır.Üst düzey arama kapasitesi: Arama kutucuğuna birden fazla arama terimi birden girilerek, 8.500 den fazla konu alanı içerisinden aranılan cevaba kolaylıkla erişim sağlanmaktadır. 5,000 den fazla derecelendirilmiş tedavi tavsiyesi, UpToDate veri tabanı içerisinde, 80.000 sayfadan fazla metin, grafik ve özet makale içeriği bulunmaktadır.. İlaç Veri tabanı ve ilaç etkileşimleri :Yetişkinler ve çocuklar için 4.600 den fazla ilaç ve doğal(bitkisel) ilaç hakkında geniş kapsamlı kaynak bilgileri bulunmaktadır. Veri tabanı içinde bulunan ilaç etkileşim bilgileri, potansiyel tehlike oluşturabilecek ilaç- ilaç, ilaç-bitkisel ilaç, bitkisel ilaç-bitkisel ilaç kategorilerinde ilaç etkileşim bilgilerine erişim sunmaktadır. Whats New sekmesi altında önemli güncel gelişmeler hakkındaki bilgilerelere uzmanlık dallarına ayrılmış biçimde erişim sunulmaktadır. Patient information: hastalara özel olarak yazılmış 400 den fazla konu içeriği bulunmaktadır. Doktor ve hastalara e-posta ile gönderilmek üzere hazırlanmış bilgilendirme konuları bulunmaktadır. Feedback sekmesi kullanılarak UpToDate editörlerine soru ve öneri iletme özelliği bulunmaktadır. 

Erişim İçin Tıklayınız...

Mobil Erişim Kullanım Klavuzu İçin Tıklayınız...

UTD Kişisel Kayıt Avantajı İçin Tıklayınız...

TARİH VE SAAT

VETİS VERİ TABANLARINA KAMPÜS DIŞI ERİŞİM 

FOTO GALERİ

CANLI DESTEK

Canlı Destek bölümü okuyucularımızın hizmetine girmiştir. Her türlü soru ve önerilerini sağ alt köşede bulunan Canlı Destek bölümüne yazabilirler.

ONLİNE RANDEVU BAŞVURU FORMU

Online Randevu Başvuru Kaydı hizmete girmiştir. Okuyucularımız Kütüphane hizmetinden faydalanmak için aşağıdaki linki tıklayıp randevu oluşturabilirler. 

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi Rektörlüğü, El-Battani Kütüphanesi, Osmanbey Yerleşkesi, Şanlıurfa-Mardin Karayolu Üzeri 18.Km, 63300 Haliliye/Şanlıurfa
Telefon - Santral: +90 414 318 3483 Faks: +90 414 318 31 94

E-mail: kutuphane@harran.edu.tr