Sayın Kütüphane Kullanıcılarımız; 
  • 2 Haziran 2020 tarihinden itibaren 14 Eylül 2020 tarihine kadar aşağıdaki önlemlerle birlikte kullanıcılara randevulu (günlük en fazla 150 kişi) hizmet sunulmaya başlanılacaktır.
  • Kütüphane binası 08:30-16:30 saatleri arasında hizmet verecektir (içeriye okuyucu girmeden önce ve sonra temizlik, bakım, havalandırma ve dezenfektan vb işlerin yapılabilmesi için)
  • Kütüphaneye gelen misafirlerimiz maske takmalı, fiziki mesafeye dikkat etmeli, içeride hem görevlilerin uyarılarına hem de bilgilendirme, yönlendirmelere levhalarına azami dikkat etmeli ve kütüphane girişinde bulunan dezenfektan imkanından yararlanmalıdır.  
  • Self Check cihazı kullanılarak ödünç alma ve iade işlemi sosyal mesafeye dikkat edilerek yapılabilecektir. İade kitaplar kitap taşıma aracına veya görevli tarafından kullanıcılara gösterilen masaya konulmalıdır.
  • Araştırma yapmaya gelinebilecektir. (Cep Kütüphanem uygulaması kurularak veya online katalog taraması yapılarak zaman tasarrufu yapılabilir. Bunun için kitap yer etiketlerinin not edilmiş olması gerekmektedir. Cep kütüphanem uygulaması duyuru sayfamızda mevcuttur.)
  • Kitapların bulunduğu salonlar haricinde diğer hizmetler (sosyal mesafeye uygun olmayan bilgisayar salonları, grup çalışma salonları, vb salonlar hizmete) kapalı olacaktır.
  • Sosyal mesafeye (en az 2 metre) dikkat edilecek ve iki veya daha fazla kişi biraraya gelmeyecektir.
  • Şehir dışında olan veya bu dönemde (14 Eylül 2020) tarihine kadar iade işlemi yapamayacak kullanıcılarımız için kitap süresi uzatma işlemi kütüphane yönetimi tarafından yapılacaktır.
  • Bu duyuru gelişmeler yönünde sürekli güncellenecek olup herhangi bir talebinizde kutuphane@harran.edu.tr e-mail adresine lütfen bildiriniz.
     Sağlıklı günler dileriz.

NOT:
Randevu için: Birgün önceden https://form.jotform.com/201662069059962 Online Randevu Kayıt Formu doldurularak randevu oluşturulacak veya http://library.harran.edu.tr/ resmi sitemizde Canlı Destek bölümünden de randevu alınabilir. 


Harran Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

TARİH VE SAAT

VETİS VERİ TABANLARINA KAMPÜS DIŞI ERİŞİM 

FOTO GALERİ

CANLI DESTEK

Canlı Destek bölümü okuyucularımızın hizmetine girmiştir. Her türlü soru ve önerilerini sağ alt köşede bulunan Canlı Destek bölümüne yazabilirler.

ONLİNE RANDEVU BAŞVURU FORMU

Online Randevu Başvuru Kaydı hizmete girmiştir. Okuyucularımız Kütüphane hizmetinden faydalanmak için aşağıdaki linki tıklayıp randevu oluşturabilirler. 

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi Rektörlüğü, El-Battani Kütüphanesi, Osmanbey Yerleşkesi, Şanlıurfa-Mardin Karayolu Üzeri 18.Km, 63300 Haliliye/Şanlıurfa
Telefon - Santral: +90 414 318 3483 Faks: +90 414 318 31 94

E-mail: kutuphane@harran.edu.tr